PDA

Poglej celotno verzijo : Ali je svetovalna družba E&S še aktivna?

Haljimi
20.03.2008, 17:32
Svetovalna družba E&S je zaradi svojega načina dela, predvsem zaračunavanja svetovalnega pavšala svoj čas precej dvigala prah po raznih formih. Ali je E&S še tako aktivna?

Igor2
23.03.2008, 09:42
Že dolgo nisem slišal za njih. Sicer pa me tovrstni "svetovalci" ne zanimajo, ker samo za "svetovanje" poberejo preveč denarja. Hkrati je denar v sumljivih naložbah, pa ne s tega vidika, v katerih vrednostnih papirjih je, ampak da imaš papirje v nemščini in podobno, kjer nikoli ne veš, kaj natančno si kupil. Preveč megle za moj želodec.

Sem pa bil na eni predstavitvi pred leti, pa se mi je želodec obračal, kako so "svetovalci" svetovali. Polno nekih "nategov", da začnemo, da so pridobili nekakšen certifikat "evropskega svetovalca" (sem prvič slišal, da kaj takšnega sploh obstaja), ko malenkost poslušaš, vidiš, da je oseba zaposlena kot natakarica v gostilni in vse kar je servirala na pladnju, je nekaj, kar si je megleno zapomnila od nekoga, ki je morda res bil svetovalec. Princip trženja pa temelji na stari praksi strah-pohlep. Najprej zbobnajo, kako so temni oblaki pri pokojnini in da je treba varčevati. Potem pa prikazujejo bujne številke donosov in fini avto pred hišo ter počitnice na sanskih obalah. Takšne "svetovalce" jaz ne potrebujem, to je za neuko množico ljudi, oziroma ubogo rajo. ;)

Yebatsch
23.03.2008, 22:13
Takšne "svetovalce" jaz ne potrebujem, to je za neuko množico ljudi, oziroma ubogo rajo. ;)

Samo se pa lahko ob obnašanju MLM prodajalcev, kar nasmejiš...

_zjnUxYCaR4

Igor2
25.03.2008, 19:40
Tole je pa dober video. Čisto na koncu je prava zadeva, kjer leže v posteljo in MLMjevec leži v postelji. Za crknit. :)

ursa01
29.03.2008, 18:40
Ja, E&S še obstaja. Me je 3 tedne nazaj klical en kolega, če kaj vem o tem... Samo sem pozabla vprašat, kakšne donose sedaj obljubljajo, glede na trenutno situacijo. Vem da so jim govorili o visokih donosih (nimam pojma koliko), visokem štartnem vložku ala vstopna provizija, da ni nujno prijavit davka, ker naša davčna o tem nima podatkov (ok, so rekli, da je to uradno davčna utaja, ampak tudi to, da navadnih vlagateljev ponavadi nihče ne preverja) itd... Se pravi ista zgodba.

Igor2
30.03.2008, 13:10
Pred leti, ko so mene "kontaktirali", je bila z davčnega vidika enaka zgodba in sicer, ker se vlaga direktno v Avstrijo in drugje, se ne plača davek na kapitalski dobiček, ampak da se plača dobiček le, če vlagaš v slovenski delniški trg ali pa če vlagaš preko vzajemnih skladov, ki so slovenski produkt. Pa sem takrat rekel, da to nima nobene veze. Slovenski davčni zakon uvaja princip svetovnega dohodka, kar pomeni, ni važno, kje služiš denar ali v Sloveniji ali v Avstriji, če kupuješ vrednostne papirje, potem si obdavčen in pika. V davčni zakonodaji veljajo določene izjeme za izvedene instrumente, ki niso obdavčeni, vse ostalo pa je obdavčeno. Tako da s takšnimi razlagami, sem kar hitro videl, da je nek krog ali povsem nevednih ljudi ali pa "napizdovalcev", pa oprostite izrazu.

rabax
26.05.2008, 18:59
Zdravo.

No jaz sem prejšnji teden zapravil 2 uri svojega časa. Ko sem letel prejšnji vikend iz Portugalske sem se na letalu s sodelavcem pogovarjal o Forexu, to je slišal nekdo iz podjetja naših poslovnih partnerjev in sva si izmenjala kontakte, ker ga je zanimalo malo več o Forexu in sceni v Sloveniji.

V glavnem, sam mi je omenil, da vlaga preko Luksemburga, vendar sem predvideval bolj kakšno offshore varianto ali kaj podobnega. No povabil me je, če se dobiva oziroma če želim izvedet kaj več.

Ker se trenutno precej ukvarjam s tem in planiram odpreti offshore podjetje, sem rekel, seveda, zakaj pa ne, čeprav mi je malo smrdela zadeva da bo kakšna prodajna varianta.

No in to je bilo točno to. Sicer predavanje se mi zdi kar korektno (če zanemarimo "povprečen donos" 15%), mogoče preveč razvlečeno in detajlno za nekoga, ki zadev ne pozna. Davkov se sicer ne omenja, prav tako ostaja provizija 900 EUR za Paribas sklade.

No dodal bi še to, da zgodovinskih donosov nisem preverjal, so pa Pioneer in Templeton skladi vseeno verjetno kar OK, mogoče tudi Paribas, če odštejemo občasnega rogue traderja ;)

V glavnem, škoda je bilo mojega časa, sicer pa klasični mrežni marketing oziroma pospeševanje prodaje, kot ga vidimo pri vseh DZU ali zavarovalnicah.

Je pa predavateljica zelo seksi in se vozi s ferarijem (kar me sicer ne gane), mislim pa da je poročena :/

LP, Jan

Igor2
27.05.2008, 22:06
No in to je bilo točno to. Sicer predavanje se mi zdi kar korektno (če zanemarimo "povprečen donos" 15%), mogoče preveč razvlečeno in detajlno za nekoga, ki zadev ne pozna. Davkov se sicer ne omenja, prav tako ostaja provizija 900 EUR za Paribas sklade.Meni se že sama predavanja ne zdijo korektno. Delujejo izključno na principu vzpodbuditi strah in pohlep pri ljudeh. Da telovadijo s 15% povprečnimi donosi, pa niso edini. Meni je en zavarovalni agent solil pamet, kakšni donosi so v naložbenih zavarovanjih in mi celo pamet solil, da so donosi večji kot direktna vlaganja v vzajemne sklade. Ta dva produkta sta tako ločena in jih ne bi smeli preveč primerjati, vendar če nekdo začne z neumnostmi, je pa treba znati argumentirati.

No dodal bi še to, da zgodovinskih donosov nisem preverjal, so pa Pioneer in Templeton skladi vseeno verjetno kar OK, mogoče tudi ParibasSaj s samimi skladi ni nič narobe, problem je, kako te ta mrežni marketing (MM) ljudje oderejo za 900 € za provizijo. Če se ne motim, je pri Paribasu bil sklad Paribas First Selection, ki je sklad skladov, nekaj sorodnega, kar lahko brez nepotrebnega dodatnega tveganja z vlaganji preko MMja, mirneje vložiš v sklad tipa KD prvi izbor. Vlagati v tuje sklade in finančne produkte zgolj z izgovorom, da pač tuji investitorji delajo bolje, je za lase privlečeno. Vedno je potrebno primerjati posamezno naložbo.

V glavnem, škoda je bilo mojega časa, sicer pa klasični mrežni marketing oziroma pospeševanje prodaje, kot ga vidimo pri vseh DZU ali zavarovalnicah.Z drobno razliko, da je slednje zakonito, E&S pa ne. ;)

Je pa predavateljica zelo seksi in se vozi s ferarijem (kar me sicer ne gane), mislim pa da je poročena :/Očitno imam jaz več smole. Jaz pa sem naletel na članico, ki je imela nek star avto, pa tudi preveč seksi ni bila. Sicer pa ferari verjetno niti ni njen, ga ima na izposojo, da ljudi dobi na finto v stilu: "Vidiš, kaj se da doseči s to naložbo."

Pa še ena v zvezi s ferariji. Na predavanju so mi cel kup zadev nametali pred nos, kako se ti MMjevci brezplačno! udeležujejo raznih potovanj, pa morij v eksotičnih destinacijah itd. Pravzaprav pa mora to nekdo plačati. Jaz raje sam vložim denar in pa tistih 900 € porabim za dobre počitnice, pa lahko tudi jaz kartice naokrog pošiljam in se hvalim, kje vse sem bil - čeprav mi je to zadnja briga.

Taja2
06.06.2008, 13:05
Jah, tudi jaz imem izkušnje z E&S, ko so tržili sklade Paribas (po mojih podatkih jih ne več). Sem imela priložnost se dvakrat posvetovat z marketing direktorjem o mojih investicijah v Paribas sklade. Imeli so dve varianti, al plačaš 900 EUR in mesečno polagaš denar, ali pa vložiš večji znesek, od katerega si oni obračunajo provizijo. S tem da sem jim kar lepo povedala da je 900 EUR zame previsok znesek, in da se mi ta "investicija" povrne šele po 3 do 5h letih. S tem da pa sama rabim zelo visoko likvidno investicijo, kajti zelo verjetno je da bom denar rabila že čez pol leta. No na koncu se nisem odločila za nič. So pa rekli da ti oni za teh 900 EUR ves čas svetujejo itd...
No in potem je prišla nepremičninska kriza v ZDA in je Paribas dva svoja sklada začasno zamrznil, o čemer sem brala v Financah. Potem sem "svetovalca" čez nekaj časa vprašala, če so ti skladi že odmrznjeni. Pa sploh ni mel pojma o čem ga sprašujem. Naslednjič ko sem mu to očitala, da pa takih svetovalcev jst ne rabim, ki manj vedo od mene, je pa začel mene žalit. Da tako nimam pojma, da kr neki sprašujem, pa sploh ne vem zakaj se gre (btw: magistrirala sem iz financ).
No sam je takrat (jeseni 2007) prodal stanovanje in tudi mene prepričeval da naj ne kupujem stanovanja...ampak vložim denar pri njih.
Pred kratkim sem ga povprašala, za koliko bi v tem času moja naložba padla, če bi vložila pri njih? Seveda dogovora nisem dobila...Potem sem rekla, da še dobro da nisem vložila in da mi je pa en svetovalec svetoval da če bom verjetno rabila denar čez pol leta, pa nabolje če dam denar na banko. Da ne omenjam zmerljivk ki sem jih ves čas poslušala na moj račun, je bil ta svetovalec označen za kretena.
No da ne bo pomote. Ne mislim da je vlaganje v sklade, tudi v Paribasove slaba naložba. Vsekakor pa če bi bili pravi svetovalci, mi glede na to da so vedeli da bom denar mogoče potrebovala čez pol leta, tega nebi svetovali. Tako pa so zgolj trgovci in še to nekateri zelo neotesani...

ursa01
06.06.2008, 15:16
Lahko rečem samo to, da te občudujem, da si ga po parih "neuspelih" poskusih še vedno spraševala za nasvete...
Je pa ta zadeva splošno znana, ljudje brez primerne izobrazbe pridejo k njim na par seminarjev in se okličejo za strokovnjake.
Mene je celo znanka, prijateljica iz otroških let skušala prepričat, da se jim pridružim, ampak sva hitro razčistile, da se jst tega ne grem...

Igor2
10.06.2008, 22:15
So pa rekli da ti oni za teh 900 EUR ves čas svetujejo itd...Naj imajo to svetovanje. Najenostavneje je, da vložiš denar v globalni sklad in za 900€ greš na morje, izlet ali kakšno popotovanje. Hkrati pa ti nihče ne garantira, da boš zaradi te dodatne premije imela boljše donose. Čisti lari fari... Kar je bilo zanimivega pri Paribas First Selection je to, da si za zelo sorodno naložbo KD Prvi izbor, lahko vložil denar v Sloveniji, brez dodatnih tveganj in brez da bi za "svetovanje" porabil 900€.

filippo
11.06.2008, 18:16
ja... samo mnogi tega niso vedeli ker se jim ne da pozanimat...

Igor2
12.06.2008, 20:14
Mnogi to niso vedeli zaradi tega, ker so ti 'tuji finančniki' z raznimi kvazi 'evropskimi' certifikati, ki so ga dobili na dvotedenskem hitrem tečaju, znali ljudi prepričati, da so tuje naložbe oh in sploh in da se da do investicij priti brez obdavčitve v Sloveniji, ker se denar nalaga direktno v tujino (kar je mimogrede utajitev davka, ker je v Sloveniji princip svetovnega donosa) - vse to v osnovi zato, ker so slovenski legalni tržniki tržili umirjeno, ti 'tuji' pa zelo agresivno in preko vez in poznanstev.

Neregistriran
07.03.2010, 18:54
Pozdravljeni,
jaz sem eden tistih, ki jim je pred več kot 5 leti nasedel na finto. Pravzaprav na to napako v mojem življenju nisem ravno ponosen. Vendar pustimo to zakaj je sploh prišlo do tega...
Zanima me, kako priti do denarja, ker je družba v stečaju.
Hvala in LP

Neregistriran
07.03.2010, 21:03
Pozdravljeni,
jaz sem eden tistih, ki jim je pred več kot 5 leti nasedel na finto. Pravzaprav na to napako v mojem življenju nisem ravno ponosen. Vendar pustimo to zakaj je sploh prišlo do tega...
Zanima me, kako priti do denarja, ker je družba v stečaju.
Hvala in LP

Oglasi se v pri njih, v novonastali družbi V&D in jih malo povprašaj; konec koncev je bil denar vložen v sklade in bi ti morali izplačati; opažam, da je še dovolj ovac v Sloveniji za obriti, saj je tam še vedno gneča. Predvidevam da te je "star znanec" potegnil v to. Upam, da ti bo uspelo dobiti denar.

Neregistriran
08.03.2010, 10:58
Ja, žal sem bil takrat v zelo labilnem obdobju svojega življenja in me je "dober" prijatelj (ki sva čez par let prijateljstvo zaključila) izkoristil ter na moj račun malo obogatel. No ja, ampak sedaj je prepozno, da se sekiram za nazaj. Mi je bila pa dobra šola in sem se na njen račun lahko kasneje marsikdaj izognil kakšnemu tovrstnemu nategovanju!

Skratka, sem jih poklical in ne boste verjeli - danes ali jutri me bo poklical svetovalec. Upam samo, da ne bo začel spet s kakšno prodajo ali pa s kakšnimi enormnimi zneski izstopne provizije!

Sporočim, kako se bo izteklo

mateja
08.03.2010, 14:39
Če se prav spomnim, je družba tržila sklad Paribas First Selection. Poglej malo v papirje, ki si jih podpisal za pristop k skladu. Sicer pa se pozanimaj pri družbi v tujini (verjetno Avstriji), saj si tam dejansko sklenil pristopno izjavo. Ne nasedaj svetovalcem, dobi si direkten kontakt in kontaktiraj z družbo. Na žalost pa legalnega tržnika ni.

Spletna stran BNP Paribas Asset Managaement: http://www.bnpparibas-am.com/portal/ep/home.do

Neregistriran
18.03.2010, 08:26
Prav neverjetno se mi zdi, kakšno potrebo po izražanju lastne pomembnosti, deljenju nasvetov in znanja imajo ravno tisti, ki imajo le-tega najmanj. To, kar delate na tem forumu je isto, kot če bi jaz odprl forum o kirurgiji in delil nasvete, čeprav se mi niti ne sanja o kirurgiji. Res ni čudno, če je toliko ljudi nesrečnih in za to nesrečo so, seveda, vedno krivi drugi. Podjetje se je samo preoblikovalo iz avstrijskega E&S v slovenskega V&D, zaradi večjih možnosti in lažjega poslovanja. Vsi tam zaposleni, ki s strankami sklepajo pogodbe imajo opravljeno (slovensko) licenco za trg z vrednostnimi papirji in licenco za zavarovalniškega posrednika, večina ljudi na višjih stopnjah pa ima celo licence borznih posrednikov in zavarovalnih zastopnikov. Kaj od tega imate vi, komentatorji na tem in podobnih forumih? ... in ne, nisem eden izmed njih! ...in ja, imam licence!

Neregistriran
18.03.2010, 08:33
Se opravičujem, zamenjal sem izraze...

Neregistriran
18.03.2010, 15:48
Prav neverjetno se mi zdi, kakšno potrebo po izražanju lastne pomembnosti, deljenju nasvetov in znanja imajo ravno tisti, ki imajo le-tega najmanj. To, kar delate na tem forumu je isto, kot če bi jaz odprl forum o kirurgiji in delil nasvete, čeprav se mi niti ne sanja o kirurgiji. Res ni čudno, če je toliko ljudi nesrečnih in za to nesrečo so, seveda, vedno krivi drugi. Podjetje se je samo preoblikovalo iz avstrijskega E&S v slovenskega V&D, zaradi večjih možnosti in lažjega poslovanja. Vsi tam zaposleni, ki s strankami sklepajo pogodbe imajo opravljeno (slovensko) licenco za trg z vrednostnimi papirji in licenco za zavarovalniškega posrednika, večina ljudi na višjih stopnjah pa ima celo licence borznih posrednikov in zavarovalnih zastopnikov. Kaj od tega imate vi, komentatorji na tem in podobnih forumih? ... in ne, nisem eden izmed njih! ...in ja, imam licence!

A dej nehi;"zaradi večjih možnosti in lažjega poslovanja";
Če smem vprašati, kakšno licenco "za trg z vrednostnimi papirji" pa imajo (kaj hudiča sploh je licenca za trg z vrednostnimi papirji; med spiskom borznih posrednikov in odvisnih borznih posrednikov žal tega podjetja ni); in celo borznih posrednikov praviš ( na kateri stopnji če smem vprašati ?); torej o kakšnih licencah govorimo, točno ? Hvala lepa

zoran13
19.03.2010, 15:18
V&D - I.DEL
/13/...na podlagi razpoložljivih podatkov ima firma E&S, še vedno licenco za zavarovalno zastopniško družbo:
http://www.a-zn.si/docs/registers/zast_druzbe.pdf
Pri družbi V&D pa je med drugim najti tudi področja poslovanja, med katerimi so tudi zaprti ladijski skladi, kar drugje ni najti in prav zanimivo bi bilo izvedeti, kakšni so donosi, glede na njihove obljube v objavljenih prospektih...//
* Vzajemni skladi
Vzajemni skladi so v svojih najrazličnejših oblikah najpogostejša alternativa dolgoročnega varčevanja, saj se v sklade steka večino denarja, namenjenega dolgoročnem varčevanju. Vlagatelji želijo za svoj denar najti čim bolj direktne poti investiranja v gospodarstvo, za kar so skladi pravi izbor. Družba za upravljanje upravlja kapital namesto vlagateljev v skladu s prospekti skladov. Vlagatelji zato nimajo skrbi z dogajanji na kapitalskih trgih in zaznavajo uspešnost upravljanja preko sprememb vrednosti točk skladov. V krovnih skladih so prehodi med skladi davčno nevtralni in zato za investitorje še bolj privlačni.
* Življenjsko zavarovanje
Naše življenje je neprecenljivo in tega se zavedamo prav vsi. Zavedamo se tudi, da je življenje odgovornost, odgovornost do nas samih in odgovornost do naših bližnjih, ki jih imamo radi in jim zaupamo. Prav tako, kot bližnji zaupajo nam. Prav je, da zaupanje bližnjih upravičimo. V pestri ponudbi življenjskih zavarovanj naših partnerjev Vam nudimo pester izbor življenjskih zavarovanj, ki se prilagajajo Vašim željam in potrebam.
Zaprti ladijski sklad
* Ladijski sklad je perspektivna naložbena možnost za vlagatelja, katere prednosti so, da ne kotirajo na borzi, investirajo v rastoči trg in da so vlagatelji v ladijske sklade deležni ugodne davčne obravnave.

zoran13
19.03.2010, 15:36
V&D - II.del

Produkti financiranj
Nudimo Vam različne oblike financiranj skladno z potrebami posameznika.
* Zavarovalna agencija V in D d.o.o.
* Varnost in donos d.o.o.
* V&D zlato d.o.o.
Gorjupova 1
SI-1000 Ljubljana
T: +386 1 422 88 28
F: +386 1 422 88 30
E: info@v-d.si
http://www.v-d.si/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=

zigap0
22.02.2012, 12:10
Pozdravljeni.

Zanimivi komentarji kot vedno pri nas. :)
E&S v sloveniji kot tak sicer že nekaj časa več ne obstaja, saj se je preimenoval v V&D. Za tiste, ki tega podatka še nimajo.
Je pa zabavno kako znajo nekateri pljuvati po takšnih produktih, medtem ko se resno sprašujem koliko dejanskega znanja iz financ in investicij imajo sami. Kakorkoli, če posamezniki želijo vlagati v KD, potem si kar naj privoščijo in to počno. Dejstvo je, da nihče na tem svetu ne dela in ne bo delal zastonj. Sam sem nekoč tudi nekaj malega delal za E&S, vendar stvari res niso bile najbolj korektno postavljene, namreč treba se je zavedati da pri naši bogi povprečni plači strošek 900€ res ni mačji kašelj, vendar pa je v povprečju če seštejemo skupne stroške vseeno pri takšnem produktu ta strošek nižji kot pri primerljivem produktu KD. Nikoli nisem trdil, da KD nima dobrih produktov, vendar je glede na velikost posameznih skladov njihova varnost res bolj vprašljiva. Poleg tega so stroški pri KD bistveno bolj prikriti in jih plačujete daljše obdobje.
Se pa popolnoma strinjam, da strokovnost predstavnikov ni bila ravno na mestu, saj se nekateri šolajo leta in leta za korektno prodajo takšnih produktov, do tega da so bili nekateri v podjetju res precej neotesani in celo nesramni do svojih strank, vendar pa je to njihov problem in nažalost problem njihove strukture. Produkti so drugače precej vredu, zato se za njih splača odločiti, če si le lahko privoščite začetni strošek, ki se od sklada do sklada razlikuje, vendar samo v primeru, da ta strošek ne bo znižal vaše kvalitete življenja. So pa to varčevalni načrti za pokojnino, tako da vlaganja pri njih so smiselna za obdobja 10 let +. Za pol letna vlaganja je to nesmiselno, saj niti ne vem če že imajo temu primerne produkte. Takrat vem da jih ni bilo.
V kolikor bi vam kdo svetoval vložek do 2 leti (v takšne sklade) z možnostjo popolne ali velike likvidnosti sredstev je to nateg na osebni ravni in od vas poskuša iztržiti samo svojo provizijo.
...

zigap0
22.02.2012, 12:13
... Drugače pa imate na razpolago že precej tujih ponudnikov, ki so prisotni tudi pri nas, vendar je vedno dobro pogledati več variant in preračunati stroške: Upravljalska provizija, Vstopna/Izstopna provizija, Provizija za plačilo posrednika, provizija za skrbiške storitve in drugi stroški. V kolikor vam posrednik pove za prve 4 postavke iz naslova stroškov, potem je zadeva že kar vredu, če pa vam zaupa še ostale stroške, potem pa lahko že naredite konkretno analizo.

ps. Tista simpatična predavateljica s ferarijem je (v kolikor mislim isto) res že poročena, ferari pa je v njeni lasti. To pa iz preprostega dejstva, ker je pošteno in pridno delala nekaj let v tem podjetju. There is no easy money. :)

Lep pozdrav vsem.