+ Odgovori na temo
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8
    Odgovorov
    1

Question KD FONDPOLICA - v kateri sklad

Odločil sem se za KD Fondpolico, z mesečno premijo 30 €, za obdobje 30 let.

V kateri sklad se trenutno najbolj splača vlagat?

Odgovorov
    229

Privzeto

Tistega, v katerega najbolj verjameš, oziroma ti ustreza struktura in tveganje.

Na takšno obdobje bi jaz dal v kakšen indeksni sklad (S. Amerika ali Evropa).

Odgovorov
    105

Privzeto

Ne gre se zato, v katerega se splača sedaj, saj boš vlagal 30 let. Potrebuješ pač uravnotežen portfelj. med KD npr: prvi izbor (jedro), indija kitajska (emerging), + bond, mm.

simon201 Guest

Privzeto

Po moje v nobenega sploh v kd raje nesem denar kam drugam.So me enkrat pa nikoli vec.da bom jaz placeval 3 leta samo njihove stroske in se to da sem enkrat videl njihovega "agenta" pa nikoli vec ne hvala

Odgovorov
    779

Privzeto

/13/...03.04.2009 je bilo v tej isti rubriki objavljeno Obvestilo o vrednosti premoženja po naložbeni polici VITAFOND AZIJA GARANT, te dni pa je prišlo še novo in s tem tudi obujena nova razmišljanja o pogojih in kritjih ter zneskih vrednosti premoženja ter samih stroškov zavarovanja, saj so v letu 2007 strokovnjaki govorili, da je to njihovo najboljše zavarovanje:
    Vloženi enkratni znesek: 1.000 €
    *tevilo enot premoženja: 958
    Vrednost premoženja na polici:
    31.12.2008 - 677,11 €
    31.12.2009 - 725,11 €
    21.05.2010 - 758,73 €
    * Za zajamčeno vrednost premoženja ob doživetju jamči Deutsche Bank AG, Taunusanlange 12,60262 Frankfurt am Main, Nemčija. Vrednost premoženja bo v skladu s tem jamstvom ne glede na finančne razmere na kapitalskih trgih ob izteku zavarovanja še vedno enaka vsaj 958,00 €.
    Kot je bilo že rečeno naj bi bilo konec 10 letnega zavarovanja 01.06.2017 v katerega je bilo vplačano enkratni znesek 1000 € in da je riziko za izplačilo morebitne nezgode, za zavarovalnico samo 10% in sicer 1.100 €, bi se kazalo vprašati, kaj bo to pomenilo glede realne donosnosti ter upoštevanja stopnje inflacije daljnega leta 2017:
    Ob stopnji inflacije:
    * 2% bo to leta 2017 samo še 817,1 €
    * 2,5% bo to leta 2017 samo še 776,3 €
    * 3% bo to leta 2017 samo še 737,4 €
    * 3,5% bo to leta 2017 samo še 700,3 €
    * 4% bo to leta 2017 samo še 662,7 €
    * 4,5% bo to leta 2017 samo še 631,0 €
    * 5% bo leta 2017 samo še 598,7 €
    * Ob tem je potrebno poudariti, da zavarovanec v celoti prevzema naložbeno tveganje v času trajanja zavarovanja.

Po 30 letih in vplačilu 10800 €:
    Iz 100 denarnih enot bo tako realno premoženje v letu 2041 takšno:
    * 2% bo to leta 2041 samo še 54,55 enot
    * 2,5% bo to leta 2041 samo še 46,79 enot
    * 3% bo to leta 2041 samo še 40,10 enot
    * 3,5% bo to leta 2041 samo še 33,14 enot
    * 4% bo to leta 2041 samo še 28,20 enot
    * 4,5% bo to leta 2041 samo še 25,12 enot
    * 5% bo leta 2041 samo še 25,12 enot
    Nazadne uredil zoran13 : 30.05.2010 ob 23:22

pater Guest

Privzeto vlaganje v KD sklade

Se strinjam s predhodnikoma... vlaganje v sklade, zlasti v KD je nesmiselno... V letu 2007 so agenti prepričevali vlagatelje (tudi mene) s kalkulacijami za več kot 10% donos. Po letu 2008, ko je balon počil, ne bodo donosi več niti blizu temu. Na kalkulacijo o odbitkih zaradi riziko premije in drugi stroškov oz. dinamike odbitkov pri posameznem obroku zaradi odtegljalev zavarovanja pa so agenti namerno ali pa ne kar pozabili, ker je bil po njihovem mnenju najbrž donos itak tako velik, da se to nikjer ne bi poznalo.
    Pa sem naredil kalkulacije, kaj pomeni, če je donos od 2-12% in ugotovil, da se razlika v tem koliko dobiš, z
    vsakim procentom bistveno spremeni. Te kalkulacije sem delal lansko leto (drugo leto plačevanja), ko sem tudi zahteval izpisek koliko sredstev imam na računu (v dveh letih sem vplačal 2400 EUR in imel privarčevanih cca. 940 EUR). Nato sem spoznal, da moram plačevati še eno leto, da bom sploh kaj dobil in sem zmanjšal premijo na minimum in čakam da se mi letos iztečejo 3. leta, poberem manj kot polovico denarja, ki sem ga vložil, pozabim na drugo polovico in nočem več slišati o nobenih življenjskih zavarovanjih več.

"Prijazne telefonistke", ki postanejo silovito arogantne, če jim vljudno poveš svoje mnenje in katere so me prepričevale, da bom zanesljivo čez 30 let imel na razpolago vso glavnico, ki sem jo vplačeval, sem spomnil da živijo od mojega mesečnega prispevka in da bi želel malo več spoštovanja in prijaznosti, saj moram tudi jaz bit spoštljiv do tistega, ki mi daje kruh.

Da ti jamčijo glavnico, ki sem jo sam vplačal čez 30 let...kolikšna bo takrat kupna moč s tem denarjem???. Poglejte malo nazaj, pa boste videli, koliko so stale dobrine 15 let nazaj in koliko danes. Pa poskušajte banke prepričati, da jim po 30 letih kredita vrnite samo glavnico oz. si izračunajte koliko preplačate kredit, da imajo banke sploh kaj od vas. Glavnico čez 30 let privarčujem tudi v nogavici. To ni nobena umetnost.

Neregistriran Guest

Privzeto nadaljevanje prejšnjega posta

Plusi, ki jih poudarjajo so, da ste življenjsko zavarovani....
    Če ste srečnež in dobivate plačo v povprečju slovenskih prihodkov, potem se vam takšno zavarovanje ne izplača, ker nekaj privarčujete na banki, ali kje drugje, nekaj zaslužite še z iznajdljivostjo ob službi in imajo vaši člani družine na razpolago dovolj denarja, da jih vaš odhod s tega sveta finančno bistveno ne bo prizadel (bistveno več, kot pa bi dobili, če plačujete minimalno premijo življenjskega zavarovanja).

Če pa imate manjše prihodke, je lahko življenjsko zavarovanje nek pripomoček (jamstvo za kredite, denar za pogreb....), vendar je to izključno zaradi drugih stvari, ne pa za izplačilo ob doživetju. Pa še pri tem skromnem budgetu je potrebno vsak mesec plačevati vsaj 25 EUR, da drugi lepo živijo. Še kratek izračun:
    - V vseh 10, 15, 25 ali 30 letih življenjskega zavarovanja s 25 EUR na mesec ti fondpolica jamči ob smrti najmanj 4500 EUR oz. toliko, kot ste že privarčevali, ko vam odbijejo vse premije in stroške.
    Z nekim varčevanjem pri 2% obrestni meri na banki s 25 EUR na mesec privarčujete v 10 letih 3318 EUR, ki jih imate vmes vedno na razpolago. V 15 letih imate privarčevanih že 5442 EUR. Na Fondpolici jih po 15 letih toliko zagotovo ne boste imeli, v 25 letih ste na banki privarčevali 7370 EUR, na fondpolici vam jamčijo le 4500 EUR in kolikor boste privarčevali, vendar ne veste koliko bo to, ker tega nihče ne ve, ker če bi lahko to vedeli, kriza v letu 2008 ne bi nobenega prizadela. Z veliko zaneslivostjo napovem, da pa po 25 letih ne boste preko fondpolice ne boste privarčevali več kot na banki. Po tem kako se je svet začel vrteti po krizi 2008, zanesljivo ne. Tega je konec.

Prednost je še ta, da ste v 10 letih varčevanja na banki privarčevali dovolj za pogreb, dostojen spomenik in sedmino, ter da potomci ne še kak mesec ne bodo lačni. Vse kar privarčujete od 10 let naprej pa lahko sedaj že polnoletnemu otroku pomagate kupiti prvi avto, mu pomagate plačati študentski dom, ki ga s svojo štipendijo ne more, ali pa mu pomagate kupiti npr. omaro pri opremi svoje sobe.

Neregistriran Guest

Privzeto še zadnje nadaljevanje

S 4500 EUR, kolikor bi dobil s fondpolico, bi vaš otrok na vaš račun preživel le kakšen mesec dlje. Po 23 letih varčevanja s fondpolico pa naj se bi bil otrok itak sposoben sam preživljati.

Jaz sem se zavaroval nezgodno za 10 EUR na mesec, vendar vnaprej vem, da tega denarja ne bom nikoli videl, moji potomci bodo dobili več, če nezgodno preminem oz. bom videl tudi nekaj denarja, če slučajno nezgodo preživim.

Tags for this Thread

Pravila odgovarjanja